Polski klub zapaśniczy zdobywa medale na międzynarodowych zawodach

Zapaśnicy z klubu Wschód Białystok mogą cieszyć się ze znaczącego powiększenia swojej kolekcji zdobytych medali. Osiągnęli oni bowiem sukcesy zarówno na zawodach międzynarodowych w Druskiennikach na Litwie, jak i podczas mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Piotrkowie Trybunalskim.

W Druskiennikach miała miejsce intensywnie rywalizująca impreza międzynarodowa dla seniorów w zapasach stylu klasycznego, w której uczestniczyli reprezentanci Polski oraz zapaśnicy z trzynastu innych państw: Litwy, Szwecji, Finlandii, Izraela, Szwajcarii, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Danii, Italii, Francji i Gruzji.

Reprezentanci Polski spisali się na zawodach wyśmienicie, odnosząc zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Białostoczanin Mairbek Salimov, reprezentujący klub KS Wschód Białystok, zdobył brązowy medal w konkurencji do 63 kg. Jego jedynym pogromcą okazał się mistrz świata oraz olimpijski medalista, Victorov Ciobanu.

Wśród najbardziej utytułowanych zwycięzców tych zawodów znaleźli się weterani takich jak Michał Tracz (-60 kg) oraz olimpijski medalista Tadeusz Michalik (-97 kg), którzy triumfowali w swoich kategoriach wagowych.