Pokaz bydła hodowlanego w Szepietowie przyciąga entuzjastów zwierząt

W niewielkim mieście Szepietowo rozgorzały emocje związane z dwudniową Ekspozycją Zwierząt Hodowlanych, która jak zwykle przyciągnęła mnóstwo osób zafascynowanych tematem. Dzień rozpoczęły pokazy bydła mlecznego i mięsnego, prezentowane przez różnych hodowców. Wybrane przez sędziów najlepsze egzemplarze otrzymały wyjątkowe wyróżnienie – tytuł superczempionów.

30. Regionalna Ekspozycja Zwierząt Hodowlanych oraz VI Krajowy Pokaz Bydła Mięsnego zostały oficjalnie otwarte poprzez ocenianie krów. Krowa, która okazała się być królową wszystkich – superczempionką – pochodziła z farmy Dzięgielewskich, zlokalizowanej w Stawiskach.

Hodowca tej wyjątkowej krowy, Emil Dzięgielewski, podkreślał jak głęboko zakorzenione było jego pragnienie osiągnięcia tego sukcesu: „To moja pasja od dzieciństwa i nieustające dążenie do celu. Gdy byłem mały zawsze przychodziłem tu na wystawy. Marzyłem o tym, aby w końcu przybyć i rywalizować o miano najlepszej hodowli.”

Podczas uroczystego jubileuszu hodowcy mieli możliwość pokazania nie tylko bydła mlecznego, ale także mięsnego. Z każdego zakątka Polski przybyły różne rasy bydła, łącznie osiemdziesiąt różnych gatunków.

Goście mogli zachwycać się nie tylko różnorodnością bydła, ale także innymi zwierzętami hodowlanymi, takimi jak konie czy króliki. Tradycyjnie, oprócz prezentacji zwierząt, odwiedzający mogli uczestniczyć w pokazach sprzętu rolniczego.

Wystawa trwa przez dwa dni, kończąc swoje obchody jutro. Drugi dzień rozpocznie się o 8:30 mszą polową, która odbędzie się przed Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.