Podlaski futbol: tylko Jagiellonia II Białystok zdobywa punkty w III lidze

Jagiellonia II Białystok staje się jedyną drużyną z Podlasia, która zdobyła punkty w 2. serii spotkań grupy I III ligi. Zawodnicy pod kierunkiem Adriana Żurańskiego nie zaimponowali jednak swoją grą, udało im się jedynie doprowadzić do remisu z Concordią Elbląg.

Drugi skład Jagiellonii podchodzi do sezonu 2023/2024 z dużą ostrożnością i bez gwałtowności. W inauguracyjnym spotkaniu sezonu, drużyna białostocka zakończyła rywalizację na swoim boisku z Bronią Radom remisem 1:1, a identyczny wynik osiągnęli w kolejnym wyjazdowym meczu z Concordią Elbląg. Zawodnik rezerwowy Jagiellonii, Vinicius Matheus, zapewnił drużynie punkt strzelając gola w nadliczonym czasie gry. Przed przerwą natomiast, na korzyść gospodarzy trafił Mateusz Szmydt.

– Pierwsza połowa była bardzo zacięta, lekką przewagę miała Concordia, która wykazała się większą rozwagą i potrafiła utrzymać piłkę dłużej w kluczowych momentach. Po zmianie stron podjęliśmy wyzwanie i gospodarze musieli się nieco wycofać, nie dając rady utrzymać piłki po jej przejęciu. Nasza gra była dynamiczna, wielokrotnie atakowaliśmy, stwarzając wiele okazji. Mieliśmy dwie poprzeczki, słupek oraz sytuację, gdy piłka została odbita od linii bramkowej. Ostatecznie udało nam się doprowadzić do remisu w dodatkowym czasie gry. Na plus zasługują zmiany – mówi trener rezerw jagiellońskich, Adrian Żurański – zawodnicy wchodzący na boisko przynieśli jakość i świeżość do gry, dzięki czemu utrzymaliśmy dobry poziom rozgrywek – komentuje sobotnie (12.08) starcie.