Pociągi wracają na trasę Białystok-Ostrołęka po 24 latach przerwy

W najbliższym czasie oczekiwana jest rewizja rozkładu jazdy pociągów, z której najistotniejszym punktem jest reaktywacja trasy pociągowej Białystok-Ostrołęka. Rozkład ten został zaprojektowany w taki sposób, aby pasażerowie mieli możliwość kontynuowania swojej podróży do Olsztyna po przyjeździe na stację Ostrołęka. Przewidziano codzienne kursowanie dwóch par pociągów. Dzięki wdrożeniu tej trasy z Białegostoku do Ostrołęki, liczba pociągów na odcinkach Białystok – Łapy i Łapy – Białystok wzrośnie z 10 do 12.

Odezwała się decyzja Zarządu Województwa Podlaskiego, które zadecydowało o ponownym wprowadzeniu pociągów na trasie Łapy – Ostrołęka, po całych 24 latach nieobecności. Połączenia te były zawieszone od kwietnia 2000 roku i zostaną przywrócone już w poniedziałek, 18 marca 2024 roku. Pociągi POLREGIO będą kursować na trasach Białystok – Ostrołęka oraz Ostrołęka – Białystok. Co dzień dwa pociągi będą pokonywać tę trasę o długości 111 kilometrów w obie strony. Nowoczesne i wygodne pojazdy spalinowe, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zostaną przydzielone do obsługi tych połączeń.

Rozkład jazdy został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie przebywający na stacji Ostrołęka mieli możliwość kontynuowania swojej podróży do Olsztyna. W podobny sposób, dla podróżnych zmierzających w odwrotnym kierunku, na stacji w Ostrołęce przewidziano połączenia z pociągami jadącymi do Białegostoku.