Planowana budowa nowego fragmentu drogi ekspresowej S19

W niedługim czasie rozpocznie się proces tworzenia kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19. Prace nad nową arterią komunikacyjną, która połączy węzły Czarna Białostocka i Białystok Północ, są na horyzoncie. Ten 13-kilometrowy odcinek drogi znacząco usprawni podróże między Białymstokiem a polsko-białoruską granicą w Kuźnicy. Wyszukiwanie wykonawcy jest już w toku, prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić przetarg na budowę tego nowego segmentu drogi S19 w najbliższych tygodniach. Odcinek ten będzie biegł od granicy z Białorusią w Kuźnicy do Białegostoku. Budowa odcinka od Kuźnicy do Sokółki jest już w trakcie realizacji, a na początku lipca został ogłoszony przetarg na kolejny fragment, czyli między Sokółką a Czarną Białostocką.

Nowa inwestycja infrastrukturalna obejmująca odcinek między węzłami Czarna Białostocka a Białystok Północ, umożliwi skuteczne połączenie granicy polsko-białoruskiej ze stolicą województwa podlaskiego. Dzięki temu ruch drogowy na tym obszarze zostanie znacząco poprawiony i ułatwiony.