Plan sprzedaży nieruchomości przez miasto Białystok: Powtórka przetargu na działkę nadchodzi

Oto szczegóły dotyczące nieruchomości, którą Białystok planuje zaoferować na sprzedaż. Jest to teren o powierzchni 663 metrów kwadratowych, mający charakterystyczny wąski i wydłużony kształt prostokąta. Na tym obszarze występuje różnorodna roślinność – od drzew, poprzez krzewy, aż po trawę. Działka zlokalizowana jest na osiedlu Bojary i przeznaczona jest pod budownictwo wielorodzinne. Cena wynosi 1,5 miliona złotych plus dodatkowe 15 tysięcy złotych za pierwsze postąpienie.

Decyzję o przeprowadzeniu przetargu na sprzedaż nieruchomości podjął Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku. Warto dodać, że to już druga próba sprzedania tej działki. Pierwszy przetarg, który miał miejsce 12 kwietnia, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Teraz, kolejne starcie odbędzie się 5 sierpnia, o godzinie 12, przy tej samej cenie – 1,5 mln złotych.

Teren te jest obecnie niezabudowany. „Jest stosunkowo płaski z pojedynczym zakrzaczeniem i zadrzewieniem. Te elementy nie mają jednak wielkich walorów użytkowych” – tak brzmi opis przetargu. Zdaniem organów miasta, usunięcie drzew czy krzewów z działki może wymagać zgody władz, zgodnie z przepisami o ochronie przyrody.

Te czynniki mogą odstraszyć potencjalnych kupców, podobnie jak kształt działki. Graniczy ona od południa z pasem drogowym ulicy Piasta, a z pozostałych stron otoczona jest terenami zabudowy mieszkaniowej jedno- i wielorodzinnej. Na działce znajduje się sieć kanalizacyjna, co również może wpłynąć na ograniczenie możliwości zagospodarowania terenu.