Pierwsze autobusy elektryczne na ulicach Białegostoku

Począwszy od najbliższego poniedziałku, Białystok otworzy nowy rozdział w swoim publicznym transporcie. Miasto poszerzy swoją flotę o dwadzieścia jeden nowych autobusów elektrycznych, które zastąpią najstarsze i najmniej przyjazne dla środowiska pojazdy, jakie dotychczas były wykorzystywane przez miejscowe firmy transportowe. Inwestycja w te nowoczesne i ekologiczne środki transportu wyniosła 57 milionów złotych.

Nowe elektryczne autobusy zapewniają wysoki komfort jazdy – są jednoczłonowe i niskopodłogowe, co ułatwia korzystanie z nich wszystkim pasażerom, niezależnie od ich potrzeb czy ograniczeń. Za produkcję tych pojazdów odpowiedzialna jest renomowana firma Yutong Bus Co., która specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie autobusów.

W ramach umowy z firmą Busnex Poland, oprócz dostarczenia nowych autobusów, zaplanowano także instalację dwudziestu stacji ładowania dla tych pojazdów w różnych lokalizacjach na terenie Białegostoku. Dodatkowo, firma przewidziała montaż trzech stacji ładowania warsztatowego. Jest to kolejny krok na drodze do zrównoważonego rozwoju miasta i wprowadzenia bardziej ekologicznego rozwiązania dla publicznego transportu.