Pamiętajmy o seniorach

Opieka nad seniorami to niekiedy bardzo trudno zadanie. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze, że mowa o osobach, które zmagają się z różnego rodzaju problemami.

Wyszła z domu w środku nocy

To nawiązanie do tego, co działo się ostatniej nocy – przechodzień zauważył starszą panią, która wydawała się zagubiona. Do tego mieliśmy środek nocy. Przechodzień stwierdził, że trzeba działać i co za tym idzie, zaalarmował dyżurnego białostockiej straży miejskiej. Oczywiście szybko pojawili się strażnicy, którzy przeprowadzili wywiad.

Okazało się, że 86-letnia kobieta postanowiła odszukać mamę (kobieta pamiętała swoją datę urodzenia). Nie pamiętała miejsca zamieszkania, ale była w stanie się przedstawić. Zebrane dane pozwoliły na dość bezproblemowe ustalenie jej adresu. Ponadto skontaktowano się z synem 86-latki. Kiedy syn dowiedział się o wszystkim, przybył na miejsce, aby zaopiekować się matką.

Można powiedzieć, że sytuacja skończyła się dobrze, ale przecież wcale tak być nie musiało. Przytoczony przypadek pokazuje też, że ważne jest zwracane uwagi na to, co dzieje się wokół. Niewykluczone, że gdzieś blisko jest ktoś, kto może potrzebować pomocy.