Pałac Branickich w Białymstoku nagrodzony przez Google

Pałac Branickich to zabytkowa rezydencja magnacka z epoki saskiej. Zabytek ten wybudowany przed wieloma laty w stylu późnobarokowym z pewnością zachwyci każdego miłośnika historii i architektury. W tym roku jego urok docenił także serwis Google, który nagrodził pałac Złotą Pinezką.

Czym jest Złota Pinezka?

Mapy Google w tym roku obchodzą swoje 15-lecie. Z tej okazji serwis zdecydował się nagrodzić najpiękniejsze miejsca w Polsce, wręczając im Złotą Pinezkę. Mimo że witryna zazwyczaj służy nam do nawigowania, sprawdzania trasy i planowania wycieczek, możemy na niej znaleźć także ogromną ilość restauracji oraz zabytków wartych odwiedzenia. Po wizycie w danym miejscu każdy użytkownik Google może umieścić swoją opinię na jego temat. Właśnie dzięki takim rekomendacjom, firma mogła wyłonić takie lokalizacje, które mogą cieszyć się swoją renomą.

Dlaczego warto udać się do Pałacu Branickich?

Pałac Branickich może pochwalić się oceną 4.7, która powstała na podstawie opinii ponad 6 tysięcy użytkowników Map Google. Jest to wynik godny podziwu, z pewnością jednak zasłużony. Miejsce doskonale sprawdzi się na spacer zarówno dla pary, jak i dla rodziny z dziećmi. Odwiedzający mogą przechadzać się po przepięknych ogrodach i równie urokliwych komnatach. Dzięki tak przychylnym rekomendacjom to właśnie Pałac Branickich otrzyma nagrodę przeznaczoną dla województwa podlaskiego.

Google przygotowało 16 Złotych Pinezek, które mają trafić do najlepszych lokalizacji w Polsce. W związku z tym, w każdym województwie zostanie nagrodzone jedno miejsce. Aby jednak nie zdradzać od razu, kto może cieszyć się wygraną, Google zdecydowało się nie publikować pełnej listy laureatów. Kolejnych zwycięzców będziemy poznawać co tydzień, aż do 12 sierpnia. Jak na razie, oprócz Pałacu w Białymstoku, nagrodą mogą pochwalić się Zamek w Malborku, Wały Chrobrego w Szczecinie oraz Mosty w Stańczykach.