Otwarcie zaawansowanego kompleksu sportowego w Łubinie Kościelnym

Dzisiejszy dzień przyniósł radość dla społeczności Łubina Kościelnego, kiedy to drzwi do nowoczesnego kompleksu sportowego, wartego aż pięć milionów złotych, zostały otwarte. Ta nowa infrastruktura sportowa, oferująca boiska i bieżnię, jest olbrzymim udogodnieniem dla lokalnej społeczności.

Do momentu otwarcia tego kompleksu, uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II mieli ograniczone możliwości treningowe, zmuszeni byli korzystać jedynie z sali gimnastycznej. Wraz z inauguracją nowych obiektów, ich możliwości treningowe znacznie się poszerzyły. Infrastruktura kompleksu obejmuje boisko typu „orlik” z syntetyczną nawierzchnią przeznaczoną do gry w piłkę nożną, uniwersalne boisko tartanowe adaptowane do koszykówki i siatkówki oraz dwutorową bieżnię o długości 70 metrów.

Ewa Zawadzka – nauczyciel wychowania fizycznego ze wspomnianej szkoły, podkreśla korzyści płynące z posiadania takiego kompleksu. Wskazuje, że teraz będą mogli w pełni realizować program nauczania, mając do dyspozycji skocznię w dal, bieżnię oraz miejsce do gry w piłkę nożną na świeżym powietrzu.

Przewiduje się, że nowo otwarte obiekty sportowe wejdą w codzienne użytkowanie nie tylko przez uczniów szkoły, ale także lokalne drużyny sportowe oraz inne osoby zainteresowane aktywnością fizyczną.