Otwarcie nowego rozdziału dla straży pożarnej w Białymstoku – nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W ostatni poniedziałek, białostoccy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 świętowali oficjalne przekazanie nowego, symbolicznego wyposażenia. Kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, o wartości około 1 miliona 550 tysięcy złotych, zostały przekazane kierowcom podczas uroczystej ceremonii. To prestiżowe wydarzenie stało się możliwe dzięki funduszom unijnym.

Samochód, który dotychczas służył w białostockim korpusie straży pożarnej – volvo, zostanie teraz przekierowany do Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Rzędzianach. W ten sposób, kiedy jedna jednostka zyskuje nowe wyposażenie, inna również korzysta na tej wymianie.

Nowy nabytek JRG nr 3 to średni samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony w system piany sprężonej i napędem terenowym. W skład jego zaplecza technicznego wchodzą między innymi zestaw narzędzi hydraulicznych, skokochron, agregat prądotwórczy oraz kamera termowizyjna. Całkowity koszt zakupu wynosi blisko 1 mln 550 tys. zł. Z tej sumy, niemal 1 mln 317 tys. zł pochodziło z unijnego projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”. Pozostałe 232 tysiące złote to środki z budżetu państwa.