Otwarcie najwyższej wieży widokowej na Podlasiu

W Uhowie, niedaleko Łap, stanęła wieża o wysokości 44 metrów, która jest najwyższą konstrukcją tego typu w województwie podlaskim oraz jednym z najwyższych obiektów widokowych w Polsce. Wieża ta miała zostać oddana do użytku już w listopadzie 2021 roku, jednak ze względu na potrzebę przesunięcia terminu ukończenia, ostatecznie turyści mogli wejść na tę imponującą budowlę dopiero teraz.

Unikalna wieża widokowa daje możliwość podziwiania z jej szczytu okolicznych lasów oraz pięknych rozlewisk rzeki Narew i charakterystycznej przyrody terenów nadnarwiańskich. Wysokość tej konstrukcji czyni ją jednym z najważniejszych punktów widokowych na mapie Polski.

Na wyposażeniu wieży znajdują się różne przyrządy, takie jak kompas, kamery do obserwacji krajobrazu oraz wiatromierz, które mają na celu umożliwić turystom lepsze poznanie otaczających ich terenów. W bezpośrednim sąsiedztwie wieży zbudowano dodatkowo latarnie, ławki oraz altanki, a także ciekawy element – zegar słoneczny.

Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia wyniósł około 3 milionów złotych, co pokazuje skalę inwestycji w lokalną infrastrukturę turystyczną oraz determinację władz w promowaniu piękna podlaskiej przyrody.