Ósemka Białystok – klub tenisa stołowego zremisowała w pierwszym barażowym spotkaniu z GKTS-em Wiązowna o awans do I ligi mężczyzn

Ósemka Białystok, klub tenisa stołowego, podczas swojego pierwszego meczu barażowego o awans do I ligi mężczyzn, zakończyła grę w remisie 5:5 przeciwko drużynie GKTS Wiązowna. Spotkanie odbyło się na terenie przeciwnika, a mimo to białostocki klub był w stanie utrzymać korzystną dla siebie pozycję przed rewanżem, który ma miejsce 8 czerwca.

Interesującym aspektem rywalizacji pomiędzy Ósemką a GKTS-em Wiązowna było wystąpienie dwóch braci – Piotra i Pawła Chmielów – lecz w barwach różnych drużyn. Pomimo tego faktu, nie doszło do żadnej bezpośredniej konfrontacji między braćmi, gdyż grali oni na odmiennych stołach. Niewątpliwie warto podkreślić triumf młodego, 15-letniego zawodnika Ósemki, Kacpra Perkowskiego, który pokonał Pawła Chmiela.

Piotr Zdzienicki, pełniący rolę grającego trenera Ósemki Białystok, wyraził swoje odczucia związane z wynikiem meczu. Jego zdaniem, jego drużyna powinna wygrać ten mecz. Spodziewali się zdobycia punktu w grach deblowych, jednakże przegrali obie. Sam trener również liczył na punkt w singlu. Pomimo tego Piotr Zdzienicki jest optymistycznie nastawiony do przyszłości i deklaruje pełne zaangażowanie w walkę o to, aby po upływie dziewięciu lat pierwsza liga tenisa stołowego mężczyzn ponownie pojawiła się w Białymstoku.

Ostateczne spotkanie decydujące o awansie, pomiędzy Ósemką Białystok a GKTS-em Wiązowna, zaplanowane jest na sobotę 8 czerwca o godzinie 16:00. Mecz odbędzie się w małej hali ZSRol. przy ulicy Suchowolca 26 w Białymstoku.