Od 10 grudnia nowy peron na przystanku Białystok Zielone Wzgórza

Obywatele Białegostoku od niedzieli 10 grudnia korzystają z drugiego, nowo wybudowanego peronu na stacji Białystok Zielone Wzgórza. Skrócenie czasu podróży z Białegostoku do Warszawy średnio o 10 minut jest możliwe dzięki ciągłym pracom na linii Rail Baltica w województwie podlaskim. Całość projektu obejmującego modernizację odcinka Czyżew – Białystok, wartego 3,4 mld zł, jest częściowo finansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Inwestycje prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii Rail Baltica wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców Podlasia oraz turystów odwiedzających ten region. Od dnia 10 grudnia wprowadzony został nowy roczny rozkład jazdy pociągów, a tego samego dnia pierwsze osoby korzystały już z drugiego, nowo oddanego do użytku peronu na przystanku Białystok Zielone Wzgórza.

Nowo wykonany peron nr 1 ma taką samą długość jak peron nr 2, który oddano do użytku we wrześniu, wynoszącą 400 m. Dzięki temu mogą tu zatrzymywać się zarówno pociągi regionalne, jak i dalekobieżne o większej długości. Perony są wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz jasne oznaczenia. Przejście podziemne do obu peronów jest komfortowe i wyposażone w schody oraz pochylnie, co umożliwia dostęp również osobom z ograniczoną mobilnością.

Ze względu na kontynuowane prace na linii, pociągi do Warszawy i Ełku odjeżdżające z przystanku Białystok Zielone Wzgórza korzystać będą z obu peronów. Informacje na ten temat znajdują się w rozkładzie jazdy.