Nowy sezon Samochodowych Mistrzostw Białegostoku ruszył z kopyta

W sobotę, 10 lutego, w Białymstoku rozpoczęła się kolejna edycja STAG Samochodowych Mistrzostw. 42 załogi stanęły na starcie 11. Zimowego Grand Prix, inaugurującego nowy cykl rywalizacji.

Miniony weekend znakiem rozpoznawczym miał pierwszą rundę STAG SMB oraz RSMOB, czyli Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego. Otwierające sezon zawody padły łupem Wojciecha Czepiela i Anny Białej, którzy to triumfowali już rok wcześniej. Walka toczyła się na dwóch polach bitwy.

Pierwsze z nich to Tor Białystok, który przypominał bardziej lodowisko niż tor wyścigowy. Śnieg, który sypnął nocą, nie zdążył stopnieć w obliczu niskich temperatur, czyniąc każdą sekundę rywalizacji nieprzewidywalną. Widowiskowe poślizgi i akrobacje kierowców były na porządku dziennym, co dostarczało niesamowitych emocji zgromadzonym przy torze fanom – takie informacje przekazali nam organizatorzy imprezy.

Następnie akcja przeniosła się w okolice nieistniejącej już Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Tutaj również warunki bynajmniej nie sprzyjały łatwej jeździe. W ramach 11. Zimowego Grand Prix Białegostoku zorganizowano 7 prób sprawnościowych na trasie o łącznej długości około 11 km. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyli Marcin Wowtoniuk i Adam Supiński, a podium dopełnili Piotr Radziszewski z Filipem Żełobowskim.

Kolejne zmagania STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku zaplanowano na 13 kwietnia.