Nietrzeźwi kierowcy na podlaskich drogach

Informacje na temat zakazu kierowania pod wpływem alkoholu to coś, o czym można opowiadać bardzo długo. Niemniej jednak wciąż nie brakuje pijanych kierowców i białostoccy policjanci doskonale zdają sobie z tego sprawę. Zresztą wystarczy powiedzieć, że tylko wczoraj zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców.

Czasem nie trzeba nikogo szukać

Zatrzymajmy się przy jednej z tych trzech sytuacji – wczorajszy dzień jest dowodem na to, że alkohol może sprawić, iż pijany kierowcy będzie poruszać się w pobliżu policjantów. Krótko mówiąc, chodzi o hondę, która uderzyła w znak drogowy. Na ten moment oczywiście nic szczególnego, ale to jeszcze nie koniec – do zdarzenia doszło przed komisariatem. Co więcej, wszystko widać było na ekranie monitoringu i tak się złożyło, że przed monitoringiem znajdował się jeden z policjantów. Rzecz jasna policjant ten zareagował i szybko okazało się, że sprawca jest pod znacznym wpływem alkoholu (badanie wykazało blisko promil). Jak się można domyślić, kierowca stracił prawo jazdy.

Na utracie prawa jazdy nie musi się skończyć – prowadzenie w stanie nietrzeźwości oznacza, że maksymalna kara to 2 lata więzienia.