Najnowsza książka z serii "Bioróżnorodność Miasta Białegostoku": Wielka podróż po świecie owadów zapylających

Nowa pozycja w serii „Bioróżnorodność Miasta Białegostoku”, zatytułowana „Owady zapylające. Pszczoły Białegostoku” została opublikowana. Autorzy publikacji dzielą się z czytelnikami fascynującymi informacjami o faunie Białegostoku.

Projekt „Bioróżnorodność Miasta Białegostoku” ma na celu szczegółowe zbadanie białostockiej przyrody, w tym ocenę różnorodności gatunkowej i siedliskowej. W ramach tego inicjatywy, poszczególne publikacje wskazują na miejsca, które są szczególnie cenne pod względem przyrodniczym, ale jednocześnie narażone na zagrożenia. Badania prowadzone są przez naukowców, głównie z białostockich uczelni, którzy zostali zaproszeni przez miasto do współpracy. Ich prace nie tylko ukazują piękno lokalnej przyrody, ale także proponują metody jej ochrony.

To już dziesiąta publikacja w ramach projektu. Poprzednio ukazało się osiem książek poświęconych tematyce naturalnej różnorodności miasta Białegostoku. Najnowsza część, „Owady zapylające. Pszczoły Białegostoku”, jest rezultatem badań nad biologiczną różnorodnością tej grupy owadów w Białymstoku. W jej powstanie zaangażowani byli dr Anna Sobieraj-Betlińska z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Agata Kostro-Ambroziak z Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.