Najbliższy weekend pod znakiem sportu – Białystok Biega

Podczas nadchodzącego weekendu (9-10 września) ulicami Białegostoku przemknie ponad 3,5 tysiąca ludzi, zarówno młodych, jak i tych starszych. Wszyscy oni uczestniczyć będą w kolejnej, trzynastej już edycji Białystok Biega – flagowej imprezy organizowanej przez Fundację Białystok Biega. Podczas tej edycji organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

Pierwszym punktem programu najbliższego sportowego weekendu będzie poranne wydarzenie zatytułowane „Biegniemy na Warszawską”. To część obchodów „Święta Ulicy Warszawskiej”, planowanych na 9 września. Część środowiska biegowego zdecydowała się wspierać to wydarzenie, udziałem w biegu o długości około 4 kilometrów. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 9:00 przy ulicy Warszawskiej, obok VI Liceum Ogólnokształcącego. Osoby, które nie mogą biegać, mogą pokonać dystans pieszo, w ramach akcji „Maszerujemy na Warszawską”.

Kolejną atrakcją soboty (9 września) będzie rozpoczynający się o godzinie 14:00 bieg dla dzieci – Moltani Kids Run. Na liście startowej znalazło się około 1,7 tysiąca dzieci, co jest rekordem frekwencji. Wydarzenie to ma szansę stać się największym dziecięcym biegiem ulicznym w kraju. Start biegu lokalizowany jest przy ul. J. K. Branickiego. Przewidziano różne dystanse: 100 m, 400 m, 600 m oraz 1 km. Dodatkowo odbędzie się specjalny bieg dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta miasta, podkreślił jak ważne jest dla niego zaangażowanie jak największej ilości osób w aktywne spędzanie czasu. Chodzi tu szczególnie o najmłodszych, którzy dzięki takim imprezom mają szansę pokochać sport i być może w przyszłości dołączyć do grona takich zawodników jak choćby Natalia Kaczmarek.