Na placu przed Teatrem Dramatycznym zapłonęło 900 zniczy

Aż 900 zniczy o poranku w piątek, dnia 24 lutego zapłonęło przed białostockim Teatrem Dramatycznym. Taka akcja została zainicjowana, aby wyrazić solidarność z wciąż walczącą o swoją suwerenność Ukrainą, a także aby uczcić wszystkie ofiary wojny. Jest to też oczywiście uczczenie pierwszej rocznicy ataku rosyjskiego na niepodległą Ukrainę.

Żółte i niebieskie znicze przed Teatrem Dramatycznym

Znicze w ilości 900 sztuk zapłonęły przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku już o godzinie 3:55. To właśnie o tej godzinie rosyjska armia po raz pierwszy zaatakowała tereny niepodległej Ukrainy. Wczoraj minął już rok od rozpoczęcia wojny, w której Rosja okazała się bezwzględnym agresorem, który posuwa się to terroryzowania obiektów cywilnych oraz samych cywilów,

Warto dodać, że wczoraj o godzinie 18:00 odbył się także specjalny wiec poparcia dla całej Ukrainy, która dzielnie walczy z rosyjskim najeźdźcą. Wiec poparcia odbył się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku. Osoby uczestniczące w manifestacji będą poruszały się w stronę Teatru Dramatycznego, gdzie po raz kolejny będą zapalane znicze.