Modernizacja stadionu w Kolnie zapewnia nowe możliwości sportowe

Stadion w Kolnie przeszedł gruntowną przebudowę i modernizację, co doprowadziło do powstania pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, trybun mogących pomieścić blisko tysiąc widzów oraz certyfikowanych przez Polski Związek Lekkoatletyki obiektów lekkoatletycznych. Miejscowy zespół piłkarski Orzeł, jak i wszyscy miłośnicy sportu z niecierpliwością wyczekują momentu, kiedy obiekt zostanie otwarty dla użytkowników.

Zgodnie z informacjami podanymi przez burmistrza Kolna, Andrzeja Dudę, na starych trybunach stadionu stan techniczny był tak zły, że drużyna „Orła” była zmuszona rozgrywać mecze bez udziału kibiców. Dotychczasowe mecze odbywały się na bocznym boisku ze sztucznej trawy. Teraz jednak sytuacja ma się diametralnie zmienić, bo płyta główna już wkrótce zostanie oddana do użytku.

W ramach modernizacji stadion otrzymał także nowoczesne obiekty lekkoatletyczne. Jak wylicza Andrzej Jarzyło z Urzędu Miasta w Kolnie, na terenie obiektu znajdują się m.in. czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, sześciotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 i 110 metrów przez płotki. Do dyspozycji użytkowników jest też nowo wybudowane zaplecze techniczne zawierające szatnie i toalety.