Modernizacja linii kolejowej wpływa na ruch pociągów na trasie Białystok-Wasilków

Ruch kolejowy między Białymstokiem a Wasilkowem zostanie zawieszony na pełną dobę. Utrudnienia te zaszczepione zostaną w dniu 2 sierpnia bieżącego roku. Powodem do tych nieprzewidzianych przestojów jest modernizacja infrastruktury kolejowej, która jest obecnie realizowana. W związku z tym, zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa, aby obsłużyć pasażerów w tym okresie.

Zarządca infrastruktury planuje całkowite zawieszenie operacji pociągów POLREGIO prowadzących na odcinku Białystok – Wasilków przez cały dzień 2 sierpnia tego roku. Jest to kluczowe działanie związane z procesem modernizacji, który obecnie ma miejsce zarówno na stacji Białystok jak i na szlaku do Wasilkowa.

Ze względu na konieczność implementacji tych prac modernizacyjnych, ruch wszystkich pociągów, włączając również usługi POLREGIO oferowane dla Suwałk i Kuźnicy Białostockiej, musi zostać czasowo wstrzymany. To oznacza zawieszenie czterech par pociągów kursujących pomiędzy Białymstokiem a Suwałkami oraz pięciu par pociągów jeżdżących między Białymstokiem a Kuźnicą Białostocką.