Mocne mrozy zagrażają województwu podlaskiemu: Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego regionu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że mieszkańcy województwa podlaskiego muszą przygotować się na bardzo niskie temperatury. Od późnych godzin niedzieli aż do rana we wtorek, temperatury mogą gwałtownie spaść, osiągając nawet minus 20 stopni Celsjusza. To pierwszostopniowe ostrzeżenie obejmuje całość województwa podlaskiego.

We wschodnich powiatach, takich jak: bielski, hajnowski, białostocki (wraz z miastem Białystok), zambrowski, kolneński, wysokomazowiecki, łomżyński (oraz miasto Łomża) czy siemiatycki, ostrzeżenie będzie aktualne od godziny 21:00 w niedzielę do 8:00 we wtorek. Przewidywania meteorologów sugerują, że w te dwie noce możemy spodziewać się temperatur pomiędzy minus 14 a minus 17 stopni Celsjusza. W ciągu dnia natomiast, należy spodziewać się mrozu wahającego się pomiędzy minus 9 a minus 12 stopniami.

W takich powiatach jak: augustowski, grajewski, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski oraz miasto Suwałki, ostrzeżenie zaczyna obowiązywać od północy z niedzieli na poniedziałek aż do godziny 8:00 rano we wtorek. Przewiduje się, że w pierwszą noc temperatura może spaść do minus 13-16 stopni Celsjusza, zaś w drugą noc może spaść jeszcze niżej, nawet do minus 20 stopni. W ciągu dnia, najwyższa temperatura będzie oscylować pomiędzy minus 9 a minus 14 stopniami Celsjusza.