Młodzieżowe Mistrzostwa Zapasów: Sukcesy młodzików z Osielska i Radomia

4 października miasto Osielsko było gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach, które obejmowały zarówno styl wolny, jak i zawody dla dziewcząt. Na macie zapaśniczej rywalizowało cztery młode panie oraz siedmiu chłopców. Wśród zapaśników w stylu wolnym, Akhmed Israilov wykazał się niebywałą biegłością, zdobywając srebrny medal w kategorii 85 kg. Medale brązowe trafiły do Piotra Goduna i Shakhbana Irshakhova, którzy rywalizowali odpowiednio w kategoriach 52 kg i 38 kg.

Wśród innych zawodników, Marcel Trochonowicz osiągnął imponującą 5. pozycję, natomiast Idris Baydarbaev, Abubakar Gelogaev i Sayfulla Abdulkadirov uplasowali się na dalszych miejscach. W zawodach dziewcząt, Aleksandra Choćko pokazała swoją siłę i determinację, zdobywając srebrny medal w kategorii 36 kg. Varvara Startseva zajęła godne uwagi 5. miejsce w kategorii 42 kg. Julka Łuczaj i Malwina Hetmańczuk również zawalczyły z dużym zaangażowaniem, choć nie udało im się zdobyć medali.

17 dni później, 21 października, miasto Radom stało się miejscem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Sześciu zapaśników z klubu białostockiego stanęło na starcie tych zawodów. W kategorii 38 kg, Shakhban Irshakhov okazał się najmocniejszy – zdobywając złoty medal. Akhmed Israilov ponownie wywalczył srebrny medal, tym razem jednak w kategorii 85 kg. Brązowe medale trafiły do Piotra Goduna i Marcela Trochonowicza, którzy rywalizowali odpowiednio w kategoriach 52 kg i 75 kg. Abubakar Sidik Gelogaev zdobył 5. miejsce, natomiast Idris Baydarbaev uplasował się na niższym miejscu w klasyfikacji.