Młodzi niepełnosprawni zawodnicy rywalizują i pokazują swoje umiejętności w zawodach "Pływanie na START" w Białymstoku

Rozgrywane na pływalni sportowej przy ulicy Włókienniczej w Białymstoku zawody „Pływanie na START” przyciągnęły dzieci i młodzież z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza z autyzmem. Była to nie tylko okazja do rehabilitacji i zdrowej rywalizacji, ale także doskonałe miejsce do zaprezentowania swoich umiejętności przed rodziną.

Wszyscy młodzi pływacy, którzy wzięli udział w tych zawodach, są uczestnikami regularnych spotkań doskonalących technikę pływania prowadzonych przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych START Białystok. To właśnie ta organizacja jest założycielem i głównym organizatorem imprezy „Pływanie na START”.

Istotną częścią tego wydarzenia, jak podkreśla wiceprezes stowarzyszenia, jest możliwość prezentacji osiągnięć młodych zawodników przed ich rodzicami i najbliższą rodziną.

Podstawowa idea stojąca za organizacją takich zawodów jest prosta. Chcemy, aby dzieci, które uczą się pływać i doskonalą swoje umiejętności podczas tygodniowych zajęć, miały możliwość zaprezentowania swojego postępu podczas zawodów przynajmniej dwa razy w roku. W naszym regionie jest niewiele tego typu wydarzeń skierowanych do tej grupy osób, dlatego staramy się wypełnić tę lukę – komentuje Mariusz Rodzik, wiceprezes PSSON START Białystok.