Mieszkania w Białymstoku czekają na kupców: szansa na dodatkowy dochód dla miasta

Metropolia Białystok posiada w swojej ofercie kilka nieruchomości do sprzedaży. W przypadku pomyślnego zbycia wszystkich lokali, budżet miasta mógłby zyskać dodatkowy zastrzyk finansowy przekraczający sumę 1,5 miliona złotych.

Pierwszym z lokali, którym dysponuje Białystok, jest apartament numer 30, usytuowany przy ulicy Pułaskiego 87. Ta nieruchomość składa się z trzech pomieszczeń służących jako pokoje, kuchni, łazienki oraz oddzielnej toalety. Na powierzchnię mieszkania, wynoszącą łącznie 72,15 m2, składają się również dwa przedpokoje. Apartament jest zlokalizowany na parterze budynku i posiada przynależną piwnicę o powierzchni 2,83 m2. Dodatkowo, sprzedawany lokal wiąże się z udziałem w nieruchomości wspólnej – terenie gruntowym o łącznej powierzchni użytkowej 0,1056 hektara.

Cena wyjściowa za lokal mieszkalny ustalona została na 290,3 tysiąca złotych. Jednakże należy pamiętać, że do tej kwoty doliczane są koszty związane z udziałem w gruncie – dodatkowe 18,7 tysiąca złotych. Ostatecznie więc, cena wywoławcza za mieszkanie nr 30 przy ul. Pułaskiego wynosi 309 tysięcy złotych, co przeliczając na metr kwadratowy daje wartość 4,2 tysiąca złotych.