Mieszkańcy Białegostoku mogą doczekać się swojego pierwszego Aquaparku

Wiele osób z Białegostoku od dawna marzy o basenie z saunami, obszernym spa, różnorodnych atrakcjach wodnych i zjeżdżalniach. Do tej pory byli zmuszeni podróżować do miejsc takich jak Warszawa czy Druskienniki, aby skorzystać z tego typu udogodnień. Teraz jednak, dzięki nowemu Planowi Zagospodarowania Przestrzennego Białegostoku, istnieje możliwość stworzenia takiego kompleksu na terenach osiedla Jaroszówka.

Chociaż obecnie miejscówka jest pokryta krzewami i dziko rosnącymi roślinami, przyszłość może przynieść znaczne zmiany. Możliwe jest bowiem, że to właśnie tam powstanie nowy kompleks wodny, który będzie zawierał basen olimpijski oraz Aquapark. Lokalni mieszkańcy przyznają, że takie miejsce jest bardzo potrzebne w ich mieście.

Ludzie mieszkający w Białymstoku od dłuższego czasu wyrażają potrzebę posiadania własnego Aquaparku. Aktualizacja planu zagospodarowania przestrzennego dała zielone światło dla realizacji tej inwestycji. Projekt został oficjalnie zaprezentowany przez miejscowy magistrat dnia 22.11. Wcześniej obowiązujący plan nie pozwalał na budowę tego typu kompleksu w omawianym obszarze.