Miasto Białystok ogłosiło konkurs na własnoręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe

Teoretycznie jesteśmy już w zasadzie po świętach Bożego Narodzenia, ale okres świąteczny wciąż trwa. Z tej okazji miasto Białystok ogłosiło wyjątkowy konkurs na przygotowanie szopek bożonarodzeniowych. Jest jednak kilka zasad, których muszą przestrzegać osoby chcące wziąć udział w konkursie.

Wyjątkowy konkurs na szopki bożonarodzeniowe

Każdego roku w wielu miastach w Polsce ogłaszany jest konkurs na najpiękniejsze i najbardziej ciekawe szopki bożonarodzeniowe. Podobnie jest w mieście Białystok. Teraz osoby chcące wziąć udział w konkursie, mogą przynosić swoje prace do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku w dniach 2 i 3 stycznia 2023 roku.

Dodajmy, że wszystkie osoby chcące wziąć udział w konkursie organizowanym przez władze miasta oraz Młodzieżowy Dom Kultury muszą pamiętać o tym, że szopki bożonarodzeniowe muszą być wykonane w sposób własnoręczny. Prace mogą być zgłaszane przez osoby w dowolnym wieku, a realizacja projektu szopki bożonarodzeniowej możliwa jest nawet przez całą rodzinę.

Warto także dodać fakt, że swoje szanse na ostateczną wygraną można zwiększyć poprzez to, że szopka bożonarodzeniowa będzie zawierać nawiązanie lub symbolikę lokalnych tradycji, strojów, elementów architektury czy też krajobrazów nie tylko Białegostoku, ale i całego regionu.