Letnie inwestycje i ulepszenia w placówkach edukacyjnych Białegostoku

W ciągu tych wakacji, trwają intensywne prace inwestycyjne i remontowe w białostockich placówkach oświatowych. Miasto Białystok podjęło się realizacji dwunastu projektów inwestycyjnych przy wsparciu departamentu inwestycji. Przemysław Tuchliński, zastępca prezydenta miasta, poinformował o zaangażowaniu kwoty bliskiej 45 milionów złotych na realizację tych ambitnych przedsięwzięć.

Prace inwestycyjne ruszyły tuż po zakończeniu roku szkolnego, a ich zakres jest różnorodny. Wśród nich znajdują się takie projekty jak budowa nowego placu zabaw czy też sali gimnastycznej. Nie zapomniano jednak także o bieżących potrzebach placówek – równolegle do tych dużych projektów, blisko setka obiektów w mieście przechodzi gruntowne remonty.

W 98 placówkach przeprowadzane są prace remontowe, które mają na celu poprawę komfortu użytkowania budynku przez uczniów i personel. Większość z nich dotyczy wymiany zużytych podłóg i drzwi oraz odświeżeniu wyglądu ścian poprzez ich odmalowanie. W odpowiedzi na aktualne potrzeby, w niektórych przypadkach dokonuje się również zakupu nowego wyposażenia kuchennego oraz przeprowadza się rewitalizację toalet. Celem jest zakończenie wszystkich prac przed nadchodzącym rokiem szkolnym, aby uczniowie mogli wrócić do odnowionych i jeszcze lepiej dostosowanych do ich potrzeb budynków.