Koszykarski wieczór: Zmienne losy białostockich drużyn

W ramach środowych zmagań II ligi koszykówki, Enea Żubry Chorten Białystok odnieśli kolejne, piąte już zwycięstwo. Spotkanie na wyjeździe z Sokołem Grupa Avista Ostrów Mazowiecka okazało się dla nich korzystne, kończąc się wynikiem 87:60 na ich korzyść. Nie takie szczęście spotkało natomiast Turowa Basket Bielsk Podlaski, który musiał uznać wyższość Lublinianki KUL Lublin.

Białostocka ekipa pod wodzą trenera Krzysztofa Kalinowskiego nie dała szans gospodarzom – Sokół Ostrów Mazowiecka. Żubry triumfowały we wszystkich czterech kwartach meczu: 22:19, 26:15, 22:18, 17:8, co skutkowało końcowym rezultatem 87:60 na ich korzyść.

Na innej płaszczyźnie rozgrywał się mecz Tur Basket Bielsk Podlaski kontra Lublinianka KUL Lublin. Bielszczanie od początku mieli trudności z nadążaniem za rywalem, kończąc pierwszą połowę z dystansem trzech punktów na niekorzyść (43:46). W trzeciej kwarcie przewaga Lublinianki powiększyła się do jedenastu punktów. Czterdziestominutowa próba odrobienia strat przez Tura zakończyła się bramką Łukasza Kuczyńskiego na minutę i dwie sekundy przed końcem, wyrównującą wynik na 79:79.

Mimo to, zwycięstwo przypadło gościom. Na jedną sekundę przed końcową syreną decydujący rzut do kosza Tura trafił Michał Gospodarek z Lublinianki, ustalając wynik na 81:79. W całym spotkaniu Gospodarek zdobył łącznie 28 punktów.