Konflikt pomiędzy dwoma polskimi żołnierzami na granicy z Białorusią

Na granicy między Polską a Białorusią rozegrało się niespokojne zdarzenie, w którym głównymi bohaterami byli dwaj polscy wojskowi stacjonujący w tym rejonie. Niestety, ich konflikt skończył się agresją fizyczną, a jeden z uczestników walki musiał zostać poddany interwencji medycznej z powodu odniesionych obrażeń.

Zarządzana przez dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ śledztwo ma na celu zgromadzenie wszystkich niezbędnych informacji i wyjaśnienie okoliczności tego niepokojącego incydentu. Ta część województwa podlaskiego znalazła się w centrum uwagi z powodu przemocy, do której doszło między dwoma żołnierzami.

Sytuacja miała miejsce nocą między niedzielą a poniedziałkiem (3/4 grudnia). Osoby zaangażowane w ten incydent to dwaj żołnierze stacjonujący w Olsztynie, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Onet, obaj są członkami 9. Batalionu Dowodzenia, który jest częścią 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Dalsze szczegóły, które ujawnił portal, wskazują, że obaj żołnierze pełnią służbę na granicy z Białorusią jako część Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego „Podlasie”. Ta nieprzyjemna sytuacja na pewno nie będzie miała pozytywnego wpływu na morale tych, którzy codziennie stoją na straży naszych granic.