Koło Gospodyń Wiejskich w Sochoniach: Aktywna wspólnota z tradycjami

Sochońskie Koło Gospodyń Wiejskich, instytucja o czteroletniej historii, jest dynamicznie rozwijającym się zespołem. Obecnie jest dumne z posiadania 37 członków, wśród których znajduje się 10 mężczyzn. Agnieszka Karłowicz, jedna z aktywistek KGW w Sochoniach, dzieli się informacjami na temat funkcjonowania tej organizacji.

Koło Gospodyń Wiejskich z Sochoń, coraz bardziej aktywne i energiczne, pochwaliło się swoją działalnością podczas ostatniego weekendu na pikniku charytatywnym. Na spotkaniu towarzyskim omówiliśmy różnorodność działań prowadzonych przez KGW Sochonie, które znajduje się w powiecie białostockim.

„Odwiedzamy teatr i operę, organizujemy liczne warsztaty, prowadzimy ćwiczenia fizyczne dla osób starszych, motywujemy ich do aktywności, organizujemy wyjazdy turystyczne i uczestniczymy w festynach charytatywnych” – z entuzjazmem opisuje Agnieszka Karłowicz.

Piknik był również okazją do degustacji wyjątkowych potraw przygotowanych przez panie z Koła. Jak podkreśla Agnieszka Karłowicz, specjalnością sochońskiego KGW są babka ziemniaczana i kibiny. Na stoisku można było skosztować także smalczyku, świeżynki czy dziczyzny. „Rozszerzamy naszą ofertę gastronomiczną w zależności od preferencji naszych gości” – dodaje.