Kolekcjonerzy modeli kolejowych prezentują miniatury pociągów i stacji

W Białymstoku, entuzjaści modelarstwa kolejowego prezentują fascynujący świat miniaturowych pociągów, stacji oraz przystanków kolejowych w skali 1:87. To unikalne wydarzenie jest kierowane do wszystkich, którzy czują fascynację nie tylko koleją, ale też precyzyjnym rzemiosłem i sztuką modelarską.

Wydarzenie zostało zorganizowane w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 37, położonej przy ulicy Jaworowej w Białymstoku. Na tym miejscu, admiratorzy miniaturowego świata kolejnictwa stworzyli imponującą makieta kolejową o długości przekraczającej 60 metrów. Wykreowana przez nich sceneria obejmuje zarówno modele pociągów datowane na okres PRL-u, jak również te aktualnie kursujące.

Nie tylko pojazdy, ale także budowle zostały przez modelarzy starannie odwzorowane. Wśród nich można dostrzec makiety stacji Bielsk Podlaski i Lewickie oraz bocznicę kolejową fikcyjnego zakładu. Każdy element tego miniaturowego świata został ręcznie wykonany z największą dbałością o detale.

Podlaska Grupa Modelarstwa Kolejowego, która jest organizatorem tego wydarzenia, zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wystawy w sobotę (3.02) w godzinach od 11:00 do 18:00 oraz w niedzielę (4.02) od 10:00 do 15:00.