Kobieta z powiatu bielskiego ofiarą internetowego oszustwa – oszukana na 2400 złotych

Do dramatycznej sytuacji doszło w powiecie bielskiego, gdzie mieszkanka tego regionu padła ofiarą oszusta działającego w sieci. Przekonał on kobietę, by wzięła udział w nieistniejącej loterii online. Wymagało to od niej przekazania kodów sms oraz szczegółowych informacji umożliwiających logowanie na jej konto bankowe.

Nawiązane przez Internet kontakty z tajemniczym mężczyzną trwały nieprzerwanie przez okres trzech lat. 74-letnia dama, uwikłana w pułapkę, zalogowała się na swoje konto bankowe i z przerażeniem zauważyła brakujące środki. Brakowało dokładnie 2400 złotych. Wszelkie próby nawiązania kontaktu z oszustem okazały się bezowocne, co skłoniło kobietę do zgłoszenia sprawy odpowiednim służbom ścigania.

Przykład ten jest dobitnym przypomnieniem, że Internet może być miejscem obfitującym w różnego rodzaju pułapki, a osoby pozyskujące zaufanie poprzez fałszywe historie i prośby o wsparcie finansowe mogą okazać się niebezpiecznymi oszustami. Dlatego tak niezwykle ważne jest zachowanie ostrożności i zdrowego dystansu podczas nawiązywania znajomości z obcymi, zwłaszcza tymi, których poznaliśmy w sieci.