Klaudia Jachira i Urszula Zielińska spotkają się z mieszkańcami Białegostoku

Dzisiejszy dzień, 7 stycznia, przyniesie ważne wydarzenie dla mieszkańców Białegostoku – spotkanie z posłankami Klaudia Jachirą i Urszulą Zielińską, która jest także wiceministrą klimatu i środowiska. Obydwie polityczki są znane ze swojego zaangażowania w sprawy ochrony Puszczy Białowieskiej oraz swoich działań związanych z humanitarnym kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Za organizację otwartego spotkania z obiema posłankami odpowiada podlaskie koło Partii Zieloni. Wydarzenie odbędzie się w restauracji Atmosfera, zlokalizowanej przy Warszawskiej 30 w Białymstoku, a jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17.

Klaudia Jachira i Urszula Zielińska, po raz drugi z rzędu uzyskały mandat poselski w Sejmie po wyborach parlamentarnych, które miały miejsce 15 października. Zielińska nie tylko jest posłanką reprezentującą Partię Zieloni, ale od 2022 roku pełni również funkcję współprzewodniczącej tej partii. Jest również aktywnie działająca na polu społecznym. Na przełomie 2021 i 2022 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, została wiceministrą w resorcie klimatu i środowiska. W swojej pracy skupia się na polityce energetycznej i klimatycznej, transformacji polskiego ciepłownictwa oraz dyplomacji związanej z kwestiami klimatycznymi.