Kandydaci Trzeciej Drogi z okręgu 4 wyrażają swój pogląd na problemy Białegostoku

Miasto Białystok zbliża się do kolejnej rundy wyborów. Jak zawsze w takim czasie, zarówno obietnice kampanii, jak i propozycje dla mieszkańców są coraz częściej słyszane. Spotkanie, które odbyło się we wtorek rano (26.03), na osiedlu Leśna Dolina, było doskonałą okazją dla kandydatów Trzeciej Drogi z okręgu 4, aby wyrazić swoje przemyślenia.

Podczas tego zgromadzenia siedem osób aspirujących do stanowiska radnego miasta przyjęło okazję, by publicznie przedstawić swoje pomysły. Marcin Dziemian, lider Trzeciej Drogi w okręgu numer 4, skupił się szczególnie na kwestii tworzenia efektywnych obszarów zielonych w obrębie miejskich osiedli. Wyraził swoje zaniepokojenie faktem, że nie wszyscy mieszkańcy Białegostoku mają dostęp do spokojnych przestrzeni rekreacyjnych, co zilustrował na przykładzie sytuacji na osiedlu Leśna Dolina.

Dziemian wyraził swoje rozczarowanie faktem, że Leśna Dolina jest jednym z pięciu osiedli w ich okręgu, które nie dysponuje funkcjonalnym obszarem zielonym, który mógłby być nazywany parkiem. Podkreślił, że ten brak wpływa na dziesiątki tysięcy mieszkańców miasta, którzy są pozbawieni miejsca do odpoczynku. Zdaniem Dziemiana, każde osiedle powinno mieć dostęp do terenów zielonych. Jego propozycją jest wykorzystanie miejskich działek do tego celu i wprowadzenie koncepcji „lasów kieszonkowych”.