Kalendarz wydarzeń Opery i Filharmonii Podlaskiej na sezon 2023/2024

Opera i Filharmonia Podlaska, znana także jako Europejskie Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki, prezentuje swoje plany na nadchodzący sezon artystyczny 2023/2024. Te instytucja kulturalna podlegająca samorządowi województwa zapowiedziała wystawienie bajki muzycznej „Księgi zaczarowanego fletu”, oper „Cavalleria rusticana” i „Pajace”. Do programu dołączono również koncerty symfoniczne oraz warsztaty edukacyjne.

Podczas wtorkowego spotkania prasowego, dyrekcja ujawniła szczegółowy program 69. sezonu artystycznego Opery i Filharmonii Podlaskiej. Oficjalny start sezonu przewidziano na 6 października, kiedy to odbędzie się koncert symfoniczny.

Profesor Violetta Bielecka, dyrektorka OiFP, zaznaczyła jednak, że sezon w pewnym sensie już się rozpoczął. Wskazała na zbliżający się koncert „Nieszpory Maryjne” Pawła Łukaszewskiego, który zostanie wykonany przez orkiestrę i chór OiFP w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

23 września zaplanowano oficjalne rozpoczęcie działalności scenicznej opery. Wielka scena przyjmie „widowisko rewiowe pełne barwy, tańca, światła +Broadway Dance Club+”, jak to opisała Bielecka. Będzie to kontynuacja produkcji z poprzedniego sezonu.