Jubileuszowa 10. edycja sztafety Plum Ekiden – bieg dla dobra dzieci z autyzmem

Wielka uczta sportu i filantropii odbyła się niedawno, kiedy to jubileuszowa, dziesiąta edycja charytatywnej sztafety Plum Ekiden zgromadziła tłumy biegaczy. Wszystko to w celu zasilenia funduszy na wsparcie specjalistycznej placówki edukacyjnej, dedykowanej dla dzieci dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Celem było przekazanie środków z wpisowego dla charytatywnego projektu.

Sztafeta półmaratońska stała się wyzwaniem dla czteroosobowych drużyn. Każdy z zawodników miał za zadanie pokonać dystans pięciu kilometrów. Na linii mety każdego z nich czekały nie tylko medale upamiętniające udział w wydarzeniu, ale również gorące oklaski i poczucie satysfakcji z dobrze spełnionego zadania.

Miejsce spotkania, stadion lekkoatletyczny w Białymstoku, zamieniło się w prawdziwe centrum sportowych emocji. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 2 tysiące biegaczy reprezentujących region. Organizatorzy mieli radość zarejestrować rekordową liczbę zgłoszeń – łącznie 512 drużyn. W grupie startującej znalazły się osoby w każdym wieku, począwszy od 2-letnich dzieci, a skończywszy na seniorach, którzy przekroczyli już próg 70. roku życia.

Sztafeta Plum Ekiden, organizowana od 2015 roku przez Fundację Białystok Biega, od zawsze miała charytatywny wymiar. Przez te lata udało się zebrać imponującą kwotę – ponad 200 tysięcy złotych – które zostały przekazane Fundacji „Pomóż Im”. W bieżącym roku środki zebrane podczas wydarzenia trafią do Fundacji Koliber, która prowadzi specjalistyczną szkołę dla dzieci z autyzmem.