Jagiellonia Białystok wreszcie zdobywa punkty w FOGO Futsal Ekstraklasie

Podczas meczu siódmej kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy, który odbył się 21. października, Jagiellonia Białystok zanotowała swój pierwszy punkt w sezonie 2023/2024. Tego sobotniego wieczora drużyna Żółto-Czerwonych zdołała zakończyć spotkanie na wyjeździe z AZS-em UW Darkomp Wilanów remisem.

Wszystko wskazywało na to, że Jagiellonia Białystok ma ambicję do dobrego występu. Mimo pechowego strzału, który obił słupek już w piętnastej sekundzie spotkania, ekipa z północno-wschodniej Polski nie poddawała się. Przez cały czas utrzymywała presję, wykonując liczne próby strzałów. Niestety, brak skuteczności nie pozwolił im osiągnąć zwycięstwa.

Gospodarze meczu nie pozostawali bierni – w dziewiątej minucie Denys Lifanov otworzył wynik spotkania. Dopiero w drugiej połowie Jagiellonia odpowiedziała na to trafienie, kiedy to Mateusz Łabieniec precyzyjnie uderzył piłkę z rzutu wolnego.

Dalsza część meczu przyniosła kolejne emocje. Żółto-Czerwoni, dzięki strzałowi głową Grzegorza Makala, objęli prowadzenie 2:1. Nie udało im się jednak utrzymać tej przewagi. W 38. minucie do siatki trafił Moustapha Diakite Djigue, co sprawiło, że spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.