Inwestycje strategiczne rządu przyczyniają się do rozwoju lokalnego

Polski Ład, będący programem inwestycji strategicznych rządu, znacznie przyczynia się do wyrównania szans na rozwój lokalny. Ta inicjatywa jest odpowiedzialna za budowę nowych dróg, chodników, sieci wodociągowej i placówek edukacyjnych. Każdego dnia można zaobserwować zmiany w naszym regionie, które są efektem wykorzystania funduszy rządowych.

Takim przykładem jest Szkoła Podstawowa w Płocicznie-Tartak koło Suwałk, która od dłuższego czasu potrzebowała gruntownego remontu. To właśnie dzięki Programowi Polski Ład, szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 milionów złotych, co umożliwi nie tylko jej remont, ale również modernizację.

Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, podkreślał w swojej wypowiedzi zakres prac zaplanowanych na nadchodzące miesiące. Szkolny budynek zostanie wyposażony w windę, co znacznie ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Ponadto, planowana jest nadbudowa piętra z nowymi pomieszczeniami edukacyjnymi. Budynek zostanie też poddany termomodernizacji, co obejmuje wymianę okien i drzwi oraz instalację pompy geotermalnej jako nowego źródła ciepła.