Ile zarabia technik OZE? Jak wygląda kształcenie w tym kierunku?

Zarobki specjalistów od nowoczesnej energetyki zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Górna granica nie jest łatwa do uchwycenia, ale jest to nawet kilkanaście tysięcy złotych albo i więcej. Od czego to zależy?

Zanim o zarobkach, jeszcze trzeba wejść w branżę. Nauczyć się zawodu, czyli wybrać dobrą szkołę, a uprawnienia są już prawie w kieszeni. Pozostanie egzamin państwowy. Co koniecznie musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Dla kogo jest ten zawód?

Branża OZE stwarza szerokie możliwości pracy. Począwszy od prac fizycznych, przez obsługę klienta, po projekty instalacji. Specjalista ds. OZE może znaleźć zatrudnienie na samodzielnym, odpowiedzialnym stanowisku, jak i jako członek ekipy.

Praca w OZE jest dla ludzi lubiących nowoczesną technologię. Zainteresowanych ekologicznymi i ekonomicznymi źródłami energii. Poza tym dla osób lubiących kontakt z innymi, dla energicznych i otwartych.

Oprócz predyspozycji ważne są kryteria stawiane przez szkoły dla dorosłych. Przykładem w Szkole Partnerskiej Viessmann, pod tym adresem https://www.viessmann.edu.pl/, oprócz kryterium wiekowego, czyli ukończone 18 lat, jest jeszcze jeden warunek. Słuchaczami tego kierunku mogą być osoby ze średnim wykształceniem, choć nie jest konieczna matura.

Jak zdobyć uprawnienia?

Pozostając przy wspomnianej Szkole Partnerskiej Viessmann kurs składa się z dwóch kwalifikacji. Łącznie trwa 1,5 roku. Po każdej kwalifikacji ma miejsce egzamin państwowy (teoretyczny i praktyczny). Po zdanym egzaminie wydawany jest dyplom oraz pakiet dokumentów potwierdzających kwalifikacje, respektowanych na obszarze całej Unii Europejskiej.

Warto też wiedzieć, że kończąc kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann, Certyfikaty Instalatora OZE dotyczące wszystkich pięciu odnawialnych źródeł energii są wydawane na wniosek absolwenta. Ponoszona jest jedynie opłata za ich wydanie. Jeśli chcesz je zrobić osobno, każdy wiąże się ze szkoleniem i egzaminem. Zatem kurs jest wygodniejszy i można sporo zaoszczędzić.

Jaką wypłatę ma specjalista OZE?

Wybierając przyszłościową, dynamicznie rozwijającą się branżę, nie tylko jest pewność pracy, ale i dobrych zarobków. Pytanie technik energii odnawialnej ile zarabia często przewija się przez fora internetowe. Czy nowy zawód przyniesie dobre zarobki? One zależą od różnych czynników, natomiast raczej nikt z dyplomem technika OZE nie będzie narzekał na ich wysokość. Zarobki zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Wyższe zarobki są w dużych miastach. I rosną wraz z doświadczeniem.

Duże możliwości osiągania wysokich dochodów otwiera własna działalność gospodarcza. Tu znaczenie ma wybór kursu, tym samym szkoły. Decydując się na kurs w Szkole Partnerskiej Viessmann, czerpiesz wiedzę od doświadczonej kadry i uczysz się na nowoczesnym sprzęcie. To zdecydowanie ułatwia nie tylko wejście na rynek, ale również pracę na swoim.

Kurs trwa tylko 1,5 roku, a kilkanaście albo kilkadziesiąt lat spędzisz zawodowo w przyszłościowej branży- brzmi dobrze? Zapisz się na kurs, wstępnie zrobisz to przez internet.