Hołd dla biskupa uwielbianego przez parafian

Abp. Stanisław Szymecki, określany przez wielu jako „biskup uśmiechu”, był nie tylko ważnym działaczem w hierarchii polskiego Kościoła, ale przede wszystkim osobą ciepłym i otwartą na tych, którzy żyją poza kościelnymi murami. Właśnie tak o nim mówią ci, którzy zdecydowali się uczestniczyć w mszy pogrzebowej upamiętniającej jego życie i posługę.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się w katedrze w Białymstoku. Zebrani na niej biskupi, księża oraz reprezentanci lokalnych władz wspólnie z wiernymi modlili się za duszę zmarłego arcybiskupa emeryta. Wiele ciepłych słów padło pod adresem abp. Szymeckiego, a zebrani dziękowali również za lata jego służby dla archidiecezji.

Po zakończeniu uroczystości mszy pogrzebowej, ciało abp. Stanisława Szymeckiego zostało złożone do spoczynku w krypcie białostockiej archikatedry.

Abp Stanisław Szymecki odszedł od nas we wtorek, 26 września, mając 99 lat. Ostatnie trzy dekady swojego życia spędził w Białymstoku, gdzie przez 7 lat, aż do roku 2000, sprawował funkcję zarządcy archidiecezji.