Generacje Polaków świętują niepodległość poprzez zawziętą rywalizację sportową

Przygotowania do corocznego, wyjątkowego wydarzenia sportowego, znanego jako „Biegnę dla Niepodległej”. Ten symboliczny bieg, który odbywa się na ulicach Białegostoku każdego 11 listopada, jest hołdem dla niepodległości Polski i angażuje całe pokolenia zawodników gotowych do świętowania tej znaczącej daty.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą mieli okazję rywalizować w biegu na dystansie 10 kilometrów lub w biegu dla rodzin, którego długość wynosi symboliczne 1918 metrów – co jest nawiązaniem do roku, w którym Polska odzyskała niepodległość. Ale to nie wszystko, co organizatorzy przygotowali na ten specjalny dzień.

Po raz pierwszy w historii tej imprezy seniorzy są również serdecznie zaproszeni do udziału. Specjalnie dla nich przygotowano marsz na dystansie 5,5 kilometra. Jest to wyjątkowy sposób na zaangażowanie starszych członków społeczności i umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w tych uroczystościach.

Organizatorzy wydarzenia, Fundacja Białystok Biega, zapraszają również do świętowania na własnych zasadach poprzez bieg wirtualny. W takim przypadku to uczestnicy decydują, czy chcą pokonać 10 kilometrów biegiem czy marszem, a także czy wolą to zrobić rano czy wieczorem. Bez względu na wybór formy uczestnictwa, każdy otrzyma pamiątkowy medal za swój wkład.