Forum Mniejszości Podlasia wraz z Platformą Obywatelską rozpoczyna kampanię wyborczą

Organizację Forum Mniejszości Podlasia, pod przewodnictwem Jarosława Werdoniego, czeka nowe wyzwanie wyborcze. Efektem tej decyzji jest zostawienie swoich przedstawicieli do konkursu o miejsca w Radzie Miasta Białegostoku, którzy będą rywalizować we wszystkich pięciu okręgach, a także w okręgu białostockim o stanowisko w Sejmiku Województwa.

Jarosław Werdoni, lider Forum Mniejszości Podlasia, przyznaje, że wśród kandydatów jest wielu dobrze znanych w różnych obszarach – od parafii po organizacje białoruskie. Nie zapomniano również o młodszym pokoleniu. Najmłodsi kandydaci to Mikołaj Wojciuk i Ksenia Juchimowicz – ta druga posiada już pewne doświadczenie samorządowe. Na liście kandydatów pojawiają się także osoby debiutujące w polityce: dr Ewa Tokajuk oraz dr Tomasz Gierasimiuk i Marek Kułakowski, zaangażowani w działalność Stowarzyszenia Abba. Wszyscy z nich będą ubiegać się o głosy wyborców z pozycji trzecich miejsc.

Marek Masalski, kolejny kandydat z ramienia Forum Mniejszości Podlasia, będzie rywalizować o mandat w sejmiku województwa podlaskiego. Reprezentować go będzie w jednym z czterech okręgów, które obejmują Białystok. Znajdzie się na czwartym miejscu listy kandydatów.

Forum Mniejszości Podlasia wraz z Koalicją Obywatelską podejmuje wyzwanie wyborcze już po raz piąty. W przeszłości udało im się uzyskać pięciu radnych w Radzie Miasta i jedno miejsce w Sejmiku Województwa.