Dynamiczny wzrost cen mieszkań w Białymstoku – średnia cena za metr kwadratowy bliska 10 tys. zł

Raport opracowany przez serwis rankomat zwraca uwagę na dynamiczne zmiany cen na rynku nieruchomości w Białymstoku, zarówno pierwotnym jak i wtórnym. Dane z ostatniego kwartału poprzedniego roku wskazują, że średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w tym mieście zbliża się do 10 tys. zł.

Analiza prezentowana w raporcie pokazuje, że średnia cena oferowana za metr kwadratowy nowego mieszkania w ostatnim kwartale ubiegłego roku wynosiła 9 868 zł. To stanowi znaczący wzrost rok do roku, o ponad 1000 zł. Wspomniane dane porównują cenę z IV kwartałem 2022 r., kiedy to średnia cena za metr kwadratowy wynosiła 8 526 zł.

Nie inaczej prezentuje się sytuacja na rynku wtórnym. Zgodnie z danymi z ostatniego kwartału 2023 roku, kupujący musieli przygotować się na wydatek rzędu 9 451 zł za metr kwadratowy używanego mieszkania, co jest znacznie wyższą kwotą niż rok wcześniej, kiedy to średnia cena wynosiła 8 292 zł.

Mimo dynamicznego wzrostu cen, Białystok wciąż nie dorównuje stolicy. W Warszawie cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego wynosi 16 815 zł, podczas gdy na rynku wtórnym jest to 17 403 zł.