Donice modułowe, czyli… Uniwersalny sposób na uporządkowaną zieleń!

Beton architektoniczny jest materiałem, który w spektakularny sposób wkroczył do świata projektów, zarówno małych, jak i dużych. Dlaczego? Ponieważ spełnia niemal wszystkie oczekiwania, łącząc z gracją względy estetyczne i ekonomiczne. Popularnym zastosowaniem betonu architektonicznego są donice zewnętrzne. Ich szczególna odmiana – donice modułowe – to nieograniczona wręcz możliwość kombinacji w projektowaniu zieleni!

W przydomowym ogrodzie

Niektórzy posiadają własną skarpę i marzą o tym, by ją ciekawie zagospodarować. Inni nie mają skarpy, a chcieliby mieć spiętrowaną zieleń. W jednym i drugim przypadku z pomocą przychodzą betonowe donice modułowe, które pozwolą zarówno zapanować nad trudnym terenem, jak i dadzą możliwość urzeczywistnienia kreatywnych rozwiązań na całkiem płaskiej powierzchni.

Na osiedlu

Zieleń pomiędzy budynkami wielorodzinnymi jest szczególnie narażona na dewastację. Głównie dlatego, że jest łatwo dostępna. Zieleń chroniona donicami już tak łatwo dostępna nie jest. Donice modułowe elegancko przy tym wpisują się w nowoczesną architekturę, harmonijnie podkreślając piękno nasadzonych roślin.

W miejskim centrum

Betonowe donice modułowe to doskonały patent, pozwalający zarówno walczyć z „betonozą” w mieście, jak i jej uniknąć poprzez rozsądne projektowanie. Dzięki możliwości ich łączenia w fantazyjne kombinacje, można osiągnąć wiele ciekawych efektów, które ożywią miejską architekturę. Zarówno te, jak i wiele innych możliwości wykorzystania betonu architektonicznego prezentujemy na stronie producenta. Zapraszamy!