Derby Białegostoku – spotkanie futsalowych gigantów: Futbalo kontra BAF Bonito

Fanatycy futsalu w Białymstoku z niecierpliwością oczekują na starcie dwóch miejscowych potęg – Futbalo i BAF Bonito. Siódme spotkanie w sezonie to dla nich derbowy pojedynek, gdzie stawka jest nie tylko punktowa, ale także prestiżowa. Mimo że statystyki sugerują lepszą formę Futbalo, to jednak wynik jest całkowicie otwarty.

Początek sezonu dla Futbalo nie był najlepszy, jednak ostatnie mecze pokazały, że drużyna wraca na właściwe tory. Świadczą o tym ich ostatnie zwycięstwa – najpierw pokonali na własnym boisku TAF Toruń 2:1, a następnie wygrali wyjazdowy mecz z LZS Dragon Bojano 4:0. W przeciwieństwie do nich, BAF Bonito poniósł porażkę z LZS Dragon Bojano, przegrywając aż 2:7.

W kontekście nadchodzących derby Jakub Budźko – grający trener Futbalo – podkreśla, że nie można przewidywać wyników opierając się na wcześniejszych spotkaniach. Każda bitwa sportowa jest unikalna i punkty muszą być wywalczane na boisku. Budźko wyraża jednocześnie radość, że jego ekipa zaczęła wygrywać. Przygotowują się na derby z pełnym spokojem, ale zdają sobie sprawę, że na stadionie zjawi się tłum kibiców. Liczą na emocjonujący mecz, który będzie promować futsal w ich rodzinnym mieście. Oczywiście, założeniem Futbalo jest też zdobycie maksymalnej liczby punktów.