Białystok otrzyma dodatkową subwencję w wysokości 80 milionów złotych

Decyzją rządu, miasto Białystok otrzyma dodatkową subwencję w wysokości 80 milionów złotych. Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę ustawę dotyczącą nowelizacji budżetu państwa, co oznacza przekazanie dodatkowych funduszy dla samorządów.

W efekcie, gminy, powiaty i miasta z województwa podlaskiego zyskają łącznie ponad 460 milionów złotych dodatkowych środków. Podczas konferencji prasowej w Białymstoku przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość informowali, że to samorządy będą decydować, na jakie cele przeznaczone zostaną te fundusze. Dlatego też apelowali do prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego, o rozsądne i przemyślane inwestycje.

Całość dodatkowych subwencji dla samorządów z całego kraju wynosi 14 miliardów złotych. Niemniej jednak, władze Białegostoku podkreślały, że ta dodatkowa kwota to jedynie kropla w morzu potrzeb miasta.

Urzędnicy z Białegostoku zapowiedzieli, że priorytetem jest pokrycie deficytu miasta, który obecnie wynosi ponad 33 i pół miliona złotych. Z ich perspektywy, pozostałe środki nie są wystarczające, aby sprostać wszystkim wydatkom, takim jak koszty komunikacji miejskiej, edukacji czy utrzymania infrastruktury miejskiej.