Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok i Marcin Bułka z OGC Nice dołączają do reprezentacji piłkarskiej Polski

Jagielloński obrońca Bartłomiej Wdowik oraz bramkarz francuskiego klubu OGC Nice, Marcin Bułka, otrzymali dodatkowe powołanie do reprezentacji piłkarskiej Polski. To wezwanie jest związane z nadchodzącymi październikowymi spotkaniami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy, które Polska rozegra przeciwko drużynom z Wysp Owczych i Mołdawii. Powołani gracze mają zastąpić Tymoteusza Puchacza i Bartłomieja Drągowskiego.

Oficjalne informacje od Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) wskazują, że Puchacz, który regularnie gra w niemieckim drugoligowcu FC Kaiserslautern, nie będzie mógł uczestniczyć w zgrupowaniu rozpoczynającym się w poniedziałek (9.10) w Warszawie ze względu na kontuzję. Z kolei Drągowski, zawodnik włoskiego drugoligowego klubu Spezia, nie pojawi się na zgrupowaniu w Polsce z powodu problemów osobistych. To samo przyczyniło się do tego, że opuścił ostatnią ligową grę swojego zespołu.

Wdowik, młody 23-letni zawodnik, który jest zupełnym nowicjuszem w reprezentacji, preferuje grę na lewej stronie obrony. W trwającym sezonie piłkarz ten zdobył już cztery gole dla Jagiellonii Białystok, z czego trzy udało mu się strzelić podczas gry stałych fragmentów.