Adwokaci osób powiązanych z białostockimi pseudokibicami walczą o uniewinnienie

Osoby związane z pseudokibicami Jagiellonii Białystok, oskarżone między innymi o korzystanie z usług prostytutek, prowokowanie bójki, atakowanie fanów innych drużyn oraz promowanie ideologii faszystowskiej, mogą liczyć na wsparcie swoich adwokatów. W miniony wtorek w sądzie okręgowym rozpoczęły się mowy końcowe obrońców, którzy domagają się uniewinnienia swoich klientów.

Miesiąc temu, podczas jednej z rozpraw, prokurator postulował wyrok od roku i pół do siedmiu lat pozbawienia wolności dla osób stojących przed sądem w tej sprawie. Podczas wtorkowej rozprawy część obrońców przedstawiła swoje stanowisko końcowe; pozostali adwokaci oraz oskarżeni będą mieli okazję do tego na kolejnej rozprawie, która odbędzie się za tydzień. Planowany jest również dodatkowy wystąpienie ze strony prokuratora.

Oskarżeni czekają na werdykt od trzech lat. Sąd połączył dwa obszerne akty oskarżenia zgłoszone przez białostocką delegaturę Prokuratury Krajowej w jedną sprawę. Obejmuje ona łącznie 46 osób powiązanych z pseudokibicami białostockiego klubu. Zarzuty są skomplikowane, ponieważ dotyczą działalności w trzech oddzielnych grupach przestępczych w latach 2009-2013.