Adrian Siemieniec – Młody trener z nadzieją na sukces

Zaszczytną nagrodą Trenera Miesiąca w PKO Ekstraklasie został niedawno uhonorowany Adrian Siemieniec. Choć osobisty laur zdobył młody szkoleniowiec, to twierdzi, że nie byłby w stanie tego osiągnąć bez wsparcia całego swojego zespołu. Podkreślając tę myśl, wręczył swoim współpracownikom medale, wyrażając tym samym uznanie za ich wkład. Wychodząc naprzeciw publicznym gratulacjom, Siemieniec podkreślił: „To jest nasz wspólny sukces”.

Kiedy 4 kwietnia 2023 roku Adrian Siemieniec przejmował ster nad drużyną Jagiellonii Białystok, miał dość trudne zadanie. Zastąpił na stanowisku Macieja Stolarczyka, który nie potrafił efektywnie kierować zespołem, co skutkowało średnią jedynie 1,18 punktu na mecz, zdobywanego przez drużynę pod jego kierownictwem.

Przybycie Siemienieca oznaczało dla drużyny nową jakość. Przed jego objęciem drużyny, „Jaga” plasowała się na dalekim 14. miejscu w rankingu. Jednak obecny sezon w wykonaniu drużyny z Białegostoku wygląda znacznie obiecującej. Po sześciu rozegranych meczach, drużyna uplasowała się na 4. pozycji, co jest dużym krokiem naprzód.